2009-ben, 2010-ben és 2013-ban rendeztünk Konzultációs napokat a kisközösségről.
Célunk az volt, hogy kisközösségi témában szakmai összejöveteleket szervezzünk, ahol egy adott tematika mentén osszuk meg egymással tudásunkat, és tapasztalatainkat a kisközösségekről. A címekre kattintva olvashatók a részletek.
Témáink
- Félelmeink a társadalom és a kisközösség, az egyházi hierarchia és a kisközösség valamint az egyén és a kisközösség viszonylatában (2009. május 9.)
A hétvégén zajlott az a konzultációs nap, melynek célja a kisközösségekkel foglalkozó emberek összeterelése és beszédbe elegyítése volt. A harminc résztvevő elsősorban a Háló közeléből érkezett, de volt a résztvevők között református lelkész, alapítványi vezető, egyházmegyei munkatárs, lelkiségi mozgalom tagja.
A közösség teológiájáról Székely János püspök tartott előadást, a szociológia oldaláról pedig Tomka Mikós beszélt. Délután Buza Domonkos mentálhigiénés szakember beszélt a félelemről és bizalomról a kisközösségben. Az előadások mellett kiscsoportban is beszélgettünk saját kisközösségeinkről, a jövő lehetséges útjairól és saját félelem-tapasztalatainkról.
Engem megerősített ez a nap abban, hogy egyrészt nagy szükség van a kisközösségek helyzetének megismerésére, másrészt új közösségek létrehozásának segítésében. Koncz András - Közösségindítás - Második Konzultációs Nap a Kisközösségekről (Háló Közösségi Központ, 2010. április 17.)
- Mélybenéző - Spiritualitás és személyesség a kisközösségben (MKPK Központi Irodaháza, 2013. április 13.)